Вівторок, 23.04.2024, 22.25.21
Вітаю Вас Гость | RSS

ТУРИЗМ

Каталог файлов

Головна » Файли » Мои файлы

Західний регіон
25.01.2009, 15.41.32
Тернопільська область
"Красо України, Подолля! Розкинулось мило, недбало!" – слова великої Лесі Українки. Вони вдало характеризують мальовничу природу Тернопільщини, де унікально торкаються і поєднуються галицькі, подільські та поліські краєвиди. Край, де Збруч прорізає крейдяне пасмо невисоких лісистих гір Медоборів і впадає у повноводий Дністер, цікавий щедрими полями, густими лісами, карстовими печерами і озерами, каньйонами і водоспадами. Третина всіх відомих в Україні старих фортець та замків знаходиться саме на Тернопіллі, визначними історичними і рхітектурними пам'ятками є чимало церков, костьолів, синагог. Тут ви зможете відчути таємничу та загадкову ауру найдревніших міст України – Збаража, Кременця, Бучача, Теребовлі та Бережан, духовно збагатитись у всесвітньовідомих релігійних центрах Зарваниці та Почаєві, побувати на місці унікального Збруцького язичницького центру. Саме в цих благодатних місцях народжувались, жили та творили відомі далеко за межами України вчені І.Пулюй, І.Горбачевський, поети і письменники Б.Лепкий та Ю.Словацький, співачка С.Крушельницька, архієпископ Й.Сліпий, народний месник С.Наливайко.

Івано-Франківська область
Івано-Франківська область зустрічає Вас смерековими лісами Карпат і широкими полонинами, дзвінкоголосими гірськими потоками і мальовничими масивами Чорногори, загадковими гірськими озерами Несамовите, Бребенескул, Марічейка та найвищою горою України – Говерлою. Зимові та літні місяці здавна вважаються найкращою порою відпочинку у прикарпатському селі. Узимку це чи не найпривабливіша для відпочинку частина України. Дерев'яні теплі будинки, мальовничі краєвиди засніжених гір, катання на лижах та санках, гостинне населення – ось далеко не повний перелік місцевих принад. У цей час починається цикл чарівних зимових свят. Це пора духовного очищення та сподівання нового кращого життя. Місцеві жителі зберегли свої стародавні звичаї, культуру. Їх громада століттями розвивалась без значних зв'язків з іншими цивілізаціями. Так утворились унікальні для Європи ендемічні культури та звичаї гуцулів, лемків, бойків. У центрі Гуцульщини – Коломиї – знаходиться музей народного мистецтва. Край славиться народними гуцульськими промислами: килимарством, вишивкою, різьбярством, ткацтвом.

Закарпатська область

Закарпатська область – "Срібна земля" України. Цей край займає теплу південно-західну частину Карпат і Придунайську низовину. Особливо гарними є ці місця навесні, коли на Закарпаття приходять пісні гірських річок, весняне буяння природи, що сповіщає про початок нового туристичного сезону. Цей край багатий на цілющі мінеральні води, лікувальні грязі, чисті гірські озера. Ліси і лісові насадження займають близько половини території. Вони ростуть у горах, по долинах річок. Вище межі лісів знаходяться просторі луки (полонини). Тут ростуть десятки видів ендемічних і рідкісних трав, кущів, квітів. У теплих місцях розбиті садки, виноградники, сільськогосподарські поля та угіддя. На території області збереглись дерев`яні та кам`яні архітектурні пам'ятники, включаючи 13 стародавніх замків: музей народної архітектури та побуту, музей сплаву лісу на річці Чорній тощо. Самобутня культура гуцулів, угорців, словаків і румун, їх унікальні звичаї, традиції та обряди, смачна домашня їжа, мандрівки у гори, нададуть чудову можливість відпочити та ефективно оздоровитись.

Львівська область
Львівська область – це історичний, культурний та політичний центр західно-українських земель. Давня земля Галичини пропонує туристам мальовничі краєвиди Сколівських Бескидів з горнолижною "столицею", селищем Славським, чудодійні джерела мінеральних вод Моршина та Трускавця, етнографічну екзотику Лемківщини і Бойківщини, давні городища й замки, музеї, виставки, театральні й музичні фестивалі. Цікава Галичина під час святкування Різдва Христового та Водохреща. Різдво на Львівщині збирає туристів з усієї України та з-за кордону. Новий рік тут зустрічають "дідухом", що виготовляється з першого зажинкового снопа, робляться "голубці" – штучні птахи, що символізують нове сонце, відбуваються народні карнавали з водінням кози та іншими обрядами. Величними декораціями зимових свят служать старовинні вулиці, храми та замки, на які багаті села та міста краю.

Чернівецька область
Зелена Буковина – один з найбільш мальовничих куточків України. Чарівний край Черемоша і Прута вражає унікальними лісами Буковинських Карпат, дивною долиною Черемоша, широкою Припрутською низовиною. Крім лікувальних властивостей гірської природи, до багатств Буковини належить своєрідна культура гуцулів, буковинців і молдаван, які живуть на цій щедрій землі. Буковина пропонує туристам знайомство з давніми народними промислами: гончарством, вишивкою, різьбярством. На Буковині що не житло, що не колодязь чи вітряк, що не дерев`яний виріб – то твір мистецтва. Вражає розмаїття художнього оформлення звичайних ужит кових речей – ковшика для води чи квасу, барильця, цукорниці. Складними орнаментами прикрашаються полиці для посуду, притолоки, меблі. Серед архітектурно-художніх та історичних пам'яток відзначаються: університет у Чернівцях, трьох'ярусна печера "Попелюшка" на березі Дністра поблизу села Подвірне та інші.

Волинська область
Синьоока Волинь – край озер та річок, що вважаються одними з найчистіших водойм Європи, край дрімучих лісів та неполоханих звірів, край збережених донині народних традицій та звичаїв. Волинь славиться старовинними замками князів Любартів та князів Радзивіллів, архітектурними та культовими спорудами ХVІІ–ХІХ століть. Ця чарівна земля викохала видатну поетесу Лесю Українку. Поліські ліси нашуміли їй легенди про мавок, лісовиків, польовиків, і ці легенди лягли в основу "Лісової пісні". Кришталеві води сивого Світязя нашепотіли легендарну поему "Світязянка" для Адама Міцкевича. Цілющу воду озера Світязь у ХVІІ–ХІХ століттях вивозили діжками до Варшави, щоб панянки могли приймати омолоджувальні ванни. Флора і фауна Волині дуже різноманітна і представлена природними біотипами лісів і лук, боліт і водойм. У волинських лісах ви можете зустріти плямистих оленів, диких кабанів, лосів і навіть справжніх зубрі.

Хмельницька область
Гарні влітку Подільські Товтри, вкриті зеленим килимом лісу. На цей час припадає свято Трійці та Зелені свята. У народі здавна вважалося, що на Трійцю Бог створив землю та засіяв її зеленню. Містечко Сатанів відоме своїми цілющими водами і курортами "Товтри" та "Збруч". Замки та фортеці Поділля неначе виростають із землі. Найвідоміші з них – Кам'янець-Подільська та Сатанівська фортеці, Жванецький, Ізяславський, Летичівський, Меджибозький, Старокостянтинівський замки, що захищали край від турецько-татарських набігів. В області чимало музеїв, включаючи Шепетівський краєзнавчий та Волочиський історичний, художній музей у Меджибожі, один з айстаріших в Україні славнозвісний Кам`янець-Подільський заповідник. У селищі Чорний Острів – літературно-меморіальний музей поета-байкара Л. Глібова. У наш час Хмельницька область, де гармонійно сплелися прадавні культури Волині і Поділля, стає центром інноваційних видів туризму.

Рівненська область

Категорія: Мои файлы | Додав: kartush
Переглядів: 1019 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 2
2 Віталій  
0

1 kartush  
1
biggrin hands

Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Категорії розділу
Пошук
Наше опитування
Оцените мой сайт
Всього відповідей: 66
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0